Saint-Eugène, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Eugène
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Eugène
Vendndodhja
Saint-Eugène is located in Franca
Saint-Eugène
Saint-Eugène
49°01′18″V 3°31′51″L / 49.021666666667°V 3.5308333333333°L / 49.021666666667; 3.5308333333333Koordinatat: 49°01′18″V 3°31′51″L / 49.021666666667°V 3.5308333333333°L / 49.021666666667; 3.5308333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.75 km2
Popullsia 249 banorë
Dendësia 37 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02330
INSEE 02677


Saint-Eugène është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Saint-Eugène ka një popullsi prej 249 banorë dhe sipërfaqe 6.75 km², me një dendësi prej 37 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Eugène (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale