Saint-Gengoulph

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Gengoulph
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Gengoulph
Vendndodhja
Saint-Gengoulph is located in Franca
Saint-Gengoulph
Saint-Gengoulph
49°07′10″V 3°13′04″L / 49.119444444444°V 3.2177777777778°L / 49.119444444444; 3.2177777777778Koordinatat: 49°07′10″V 3°13′04″L / 49.119444444444°V 3.2177777777778°L / 49.119444444444; 3.2177777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.57 km2
Popullsia 145 banorë
Dendësia 19 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02810
INSEE 02679


Saint-Gengoulph është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Saint-Gengoulph ka një popullsi prej 145 banorë dhe sipërfaqe 7.57 km², me një dendësi prej 19 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Gengoulph – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale