Saint-Gobain, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Gobain
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Gobain
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Gobain is located in Franca
Saint-Gobain
Saint-Gobain
49°35′45″V 3°22′30″L / 49.595833333333°V 3.375°L / 49.595833333333; 3.375Koordinatat: 49°35′45″V 3°22′30″L / 49.595833333333°V 3.375°L / 49.595833333333; 3.375
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 29.73 km2
Popullsia 2274 banorë
Dendësia 76 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02410
INSEE 02680
Faqja Zyrtare http://www.villedesaintgobain.com/


Saint-Gobain është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Saint-Gobain ka një popullsi prej 2274 banorë dhe sipërfaqe 29.73 km², me një dendësi prej 76 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Gobain (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale