Saint-Gobert

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Gobert
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Gobert
Vendndodhja
Saint-Gobert is located in Franca
Saint-Gobert
Saint-Gobert
49°48′05″V 3°48′57″L / 49.801388888889°V 3.8158333333333°L / 49.801388888889; 3.8158333333333Koordinatat: 49°48′05″V 3°48′57″L / 49.801388888889°V 3.8158333333333°L / 49.801388888889; 3.8158333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.78 km2
Popullsia 285 banorë
Dendësia 37 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02140
INSEE 02681


Saint-Gobert është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Saint-Gobert ka një popullsi prej 285 banorë dhe sipërfaqe 7.78 km², me një dendësi prej 37 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Gobert – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale