Saint-Mard, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Mard
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Mard
Vendndodhja
Saint-Mard is located in Franca
Saint-Mard
Saint-Mard
49°23′13″V 3°35′00″L / 49.386944444444°V 3.5833333333333°L / 49.386944444444; 3.5833333333333Koordinatat: 49°23′13″V 3°35′00″L / 49.386944444444°V 3.5833333333333°L / 49.386944444444; 3.5833333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.69 km2
Lartësia 142 m (m.n.d.)
Popullsia 109 banorë
Dendësia 23 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02220
INSEE 02682


Saint-Mard është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Saint-Mard ka një popullsi prej 109 banorë dhe sipërfaqe 4.69 km², me një dendësi prej 23 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Mard (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale