Saint-Michel, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Michel
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Michel
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Michel is located in Franca
Saint-Michel
Saint-Michel
49°55′05″V 4°07′58″L / 49.918055555556°V 4.1327777777778°L / 49.918055555556; 4.1327777777778Koordinatat: 49°55′05″V 4°07′58″L / 49.918055555556°V 4.1327777777778°L / 49.918055555556; 4.1327777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 42.2 km2
Popullsia 3535 banorë
Dendësia 84 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02830
INSEE 02684


Saint-Michel është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Saint-Michel ka një popullsi prej 3535 banorë dhe sipërfaqe 42.2 km², me një dendësi prej 84 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Michel (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale