Saint-Pierre-Aigle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Pierre-Aigle
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Pierre-Aigle
Vendndodhja
Saint-Pierre-Aigle is located in Franca
Saint-Pierre-Aigle
Saint-Pierre-Aigle
49°19′12″V 3°11′09″L / 49.32°V 3.1858333333333°L / 49.32; 3.1858333333333Koordinatat: 49°19′12″V 3°11′09″L / 49.32°V 3.1858333333333°L / 49.32; 3.1858333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.02 km2
Popullsia 345 banorë
Dendësia 29 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02600
INSEE 02687


Saint-Pierre-Aigle është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Saint-Pierre-Aigle ka një popullsi prej 345 banorë dhe sipërfaqe 12.02 km², me një dendësi prej 29 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Pierre-Aigle – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale