Saint-Pierremont, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Pierremont
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Pierremont
Vendndodhja
Saint-Pierremont is located in Franca
Saint-Pierremont
Saint-Pierremont
49°43′19″V 3°52′52″L / 49.721944444444°V 3.8811111111111°L / 49.721944444444; 3.8811111111111Koordinatat: 49°43′19″V 3°52′52″L / 49.721944444444°V 3.8811111111111°L / 49.721944444444; 3.8811111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.98 km2
Popullsia 48 banorë
Dendësia 7 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02250
INSEE 02689


Saint-Pierremont është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Saint-Pierremont ka një popullsi prej 48 banorë dhe sipërfaqe 6.98 km², me një dendësi prej 7 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Pierremont (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale