Saint-Quentin, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Saint-Quentin)
Jump to navigation Jump to search
Saint-Quentin
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Quentin
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Quentin is located in Franca
Saint-Quentin
Saint-Quentin
49°50′52″V 3°17′08″L / 49.847777777778°V 3.2855555555556°L / 49.847777777778; 3.2855555555556Koordinatat: 49°50′52″V 3°17′08″L / 49.847777777778°V 3.2855555555556°L / 49.847777777778; 3.2855555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Kryetari Xavier Bertrand
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.56 km2
Lartësia 74 m (m.n.d.)
Popullsia 56217 banorë
Dendësia 2492 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02100
INSEE 02691
Faqja Zyrtare http://www.saint-quentin.fr/


Saint-Quentin është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Saint-Quentin ka një popullsi prej 56217 banorë dhe sipërfaqe 22.56 km², me një dendësi prej 2492 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Quentin – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale