Saint-Rémy-Blanzy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Rémy-Blanzy
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Rémy-Blanzy
Vendndodhja
Saint-Rémy-Blanzy is located in Franca
Saint-Rémy-Blanzy
Saint-Rémy-Blanzy
49°14′28″V 3°18′35″L / 49.241111111111°V 3.3097222222222°L / 49.241111111111; 3.3097222222222Koordinatat: 49°14′28″V 3°18′35″L / 49.241111111111°V 3.3097222222222°L / 49.241111111111; 3.3097222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.99 km2
Popullsia 217 banorë
Dendësia 16 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02210
INSEE 02693


Saint-Rémy-Blanzy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Saint-Rémy-Blanzy ka një popullsi prej 217 banorë dhe sipërfaqe 13.99 km², me një dendësi prej 16 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Rémy-Blanzy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale