Saint-Simon, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Simon
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Simon
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Simon is located in Franca
Saint-Simon
Saint-Simon
49°44′42″V 3°10′31″L / 49.745°V 3.1752777777778°L / 49.745; 3.1752777777778Koordinatat: 49°44′42″V 3°10′31″L / 49.745°V 3.1752777777778°L / 49.745; 3.1752777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.34 km2
Popullsia 597 banorë
Dendësia 94 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02640
INSEE 02694


Saint-Simon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Saint-Simon ka një popullsi prej 597 banorë dhe sipërfaqe 6.34 km², me një dendësi prej 94 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Simon (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale