Saint-Thibaut

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Thibaut
Komunë
Vendndodhja
Saint-Thibaut is located in Franca
Saint-Thibaut
Saint-Thibaut
49°17′58″V 3°37′03″L / 49.299444444444°V 3.6175°L / 49.299444444444; 3.6175Koordinatat: 49°17′58″V 3°37′03″L / 49.299444444444°V 3.6175°L / 49.299444444444; 3.6175
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.13 km2
Popullsia 60 banorë
Dendësia 15 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02220
INSEE 02695


Saint-Thibaut është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Saint-Thibaut ka një popullsi prej 60 banorë dhe sipërfaqe 4.13 km², me një dendësi prej 15 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Thibaut – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale