Sainte-Preuve

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sainte-Preuve
Komunë
noform
Pamje nga Sainte-Preuve
Vendndodhja
Sainte-Preuve is located in Franca
Sainte-Preuve
Sainte-Preuve
49°37′08″V 3°54′24″L / 49.618888888889°V 3.9066666666667°L / 49.618888888889; 3.9066666666667Koordinatat: 49°37′08″V 3°54′24″L / 49.618888888889°V 3.9066666666667°L / 49.618888888889; 3.9066666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.61 km2
Popullsia 45 banorë
Dendësia 5 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02350
INSEE 02690


Sainte-Preuve është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Sainte-Preuve ka një popullsi prej 45 banorë dhe sipërfaqe 9.61 km², me një dendësi prej 5 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Sainte-Preuve – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale