Samoussy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Samoussy
Komunë
noform
Pamje nga Samoussy
Vendndodhja
Samoussy is located in Franca
Samoussy
Samoussy
49°35′06″V 3°44′02″L / 49.585°V 3.7338888888889°L / 49.585; 3.7338888888889Koordinatat: 49°35′06″V 3°44′02″L / 49.585°V 3.7338888888889°L / 49.585; 3.7338888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.04 km2
Popullsia 360 banorë
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02840
INSEE 02697


Samoussy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Samoussy ka një popullsi prej 360 banorë dhe sipërfaqe 25.04 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Samoussy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale