Samu Castillejo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Samu Castillejo
Të dhënat personale
Emri i plotëSamuel Castillejo Azuaga
Data e lindjes (1995-01-18) 18 Janar 1995 (26 vjeç)
Vendi i lindjesMalaga, Spain
Gjatësia1.82 m (6 ft 0 in)[1]
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualMilan
Numri7
Karriera në rini
2004–2006Explanada FS
2006–2007UD Mortadelo
2007–2012Málaga
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2011–2014Málaga B75(22)
2014–2015Málaga34(1)
2015–2018Villarreal91(9)
2018–Milan53(6)
Ekipi kombëtar
2011Spanja U166(2)
2011–2012Spanja U179(0)
2015Spanja U214(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 20:38, 1 August 2020 (UTC).
† Ndeshje (Gola).

Samuel Castillejo Azuaga (lindur me 18 Janar 1995) është një futbollist spanjoll i cili luan si sulmues anësor në Serie A per klubin AC Milan.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "S. Castillejo" (në anglisht). Villarreal CF. Arkivuar nga origjinali origjinali më 7 prill 2018. Marrë më 7 prill 2018.