Sana Bir Sır Vereceğim

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Sana Bir Sır Vereceğim
GjiniaFamilje
Dramë
Fantazi
Bazuar nëLos Protegidos
Shkruar ngaEthem Özışık
Regjia ngaCevriye Demir
Filiz Gülmez Pakman
LuajnëMurat Han
Esra Ronabar
Ekin Koç
Demet Özdemir
ShtetiTurqia
Gjuha në prodhimin origjinalTurqisht
Nr. i sezoneve1
Nr. i episodeve22
Prodhimi
Kohëzgjatja60-90 minuta
Kompania e prodhimitScor Films
Transmetimi
Programi origjinalFOX
Formati i pikturës576i (4:3 SDTV)
1080i (HDTV)
Formati i zëritStereo
Transmetimi origjinalLua error te mw.lua te rreshti 143: field 'month' missing in date table.

Sana Bir Sır Vereceğim (Shqip: Do të jap një sekret) është një serial televiziv turk i vitit 2013, i transmetuar në FOX. Përshtatur nga seriali spanjoll Los Protegidos. Episodi i parë i serialit, i cili u transmetua më 5 korrik 2013, u dha lamtumirën ekraneve me episodin e 22-të të publikuar më 2 shkurt 2014.

Përmbajtja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sevgi është nëna e një vajze të re e cila është zhdukur në mënyrë misterioze. Teksa kërkon të bijën, për një rastësi, Sevgi takon Mehmetin i cili ka një djalë të vogël.

Këta dy prindër zbulojnë se fëmijët e tyre kanë aftësi mbinjerëzore. Për të shpëtuar fëmijët e tyre nga ndjekësit e këqij, ata vendosin të lënë gjithçka pas dhe të fillojnë një jetë të re së bashku. Në udhëtimin e tyre ata takojnë edhe fëmijë të ndryshëm që kanë aftësi mbinjerëzore.

Sevgi, Mehmet dhe këta fëmijë krijojnë identitete të reja dhe fillojnë të jetojnë të gjithë së bashku. Ata veprojnë si një familje normale ndërsa përpiqen të kuptojnë arsyen e aftësive mbinjerëzore.

Aktorët dhe personazhet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Transmetimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sezoni Dita dhe ora Fillimi i sezonit Fundi i sezonit Epizodet Viti Programi
Sezoni i parë E premte/
E diel
20.00
5 korrik 2013 2 shkurt 2014
(Finalja)
22 2013-2014 FOX