Sancy-les-Cheminots

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sancy-les-Cheminots
Komunë
noform
Pamje nga Sancy-les-Cheminots
Stema_figura
Vendndodhja
Sancy-les-Cheminots is located in Franca
Sancy-les-Cheminots
Sancy-les-Cheminots
49°26′00″V 3°28′18″L / 49.433333333333°V 3.4716666666667°L / 49.433333333333; 3.4716666666667Koordinatat: 49°26′00″V 3°28′18″L / 49.433333333333°V 3.4716666666667°L / 49.433333333333; 3.4716666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.53 km2
Popullsia 103 banorë
Dendësia 23 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02880
INSEE 02698


Sancy-les-Cheminots është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Sancy-les-Cheminots ka një popullsi prej 103 banorë dhe sipërfaqe 4.53 km², me një dendësi prej 23 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Sancy-les-Cheminots – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale