Saori Arimachi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saori Arimachi
Të dhënat personale
Emri i plotëSaori Arimachi
Data e lindjes (1988-07-12) 12 Korrik, 1988 (32 vjeç)
Vendi i lindjesFukui, Japonia
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2007Ohara Gakuen JaSRA15(5)
2008–2014Okayama Yunogo Belle132(32)
2015–Mynavi Vegalta Sendai60(11)
Ekipi kombëtar
2013–2016Japonia6(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Saori Arimachi (有町 紗央里 Arimachi Saori?, lindur më 12 Korrik 1988) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 6 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2013 1 0
2014 0 0
2015 4 0
2016 1 0
Gjithsej 6 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2013, 2015 Arkivuar 11 gusht 2018 tek Wayback Machine, 2016 Japan Football Association(japonisht)