Saponay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saponay
Komunë
noform
Pamje nga Saponay
Vendndodhja
Saponay is located in Franca
Saponay
Saponay
49°12′50″V 3°28′47″L / 49.213888888889°V 3.4797222222222°L / 49.213888888889; 3.4797222222222Koordinatat: 49°12′50″V 3°28′47″L / 49.213888888889°V 3.4797222222222°L / 49.213888888889; 3.4797222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.93 km2
Popullsia 271 banorë
Dendësia 27 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02130
INSEE 02699


Saponay është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Saponay ka një popullsi prej 271 banorë dhe sipërfaqe 9.93 km², me një dendësi prej 27 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saponay – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale