Saulchery

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saulchery
Komunë
noform
Pamje nga Saulchery
Vendndodhja
Saulchery is located in Franca
Saulchery
Saulchery
48°58′28″V 3°18′26″L / 48.974444444444°V 3.3072222222222°L / 48.974444444444; 3.3072222222222Koordinatat: 48°58′28″V 3°18′26″L / 48.974444444444°V 3.3072222222222°L / 48.974444444444; 3.3072222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.63 km2
Popullsia 687 banorë
Dendësia 261 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02310
INSEE 02701


Saulchery është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Saulchery ka një popullsi prej 687 banorë dhe sipërfaqe 2.63 km², me një dendësi prej 261 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saulchery – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale