Savy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Savy
Komunë
noform
Pamje nga Savy
Vendndodhja
Savy is located in Franca
Savy
Savy
49°49′49″V 3°11′34″L / 49.830277777778°V 3.1927777777778°L / 49.830277777778; 3.1927777777778Koordinatat: 49°49′49″V 3°11′34″L / 49.830277777778°V 3.1927777777778°L / 49.830277777778; 3.1927777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.49 km2
Popullsia 595 banorë
Dendësia 79 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02590
INSEE 02702


Savy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Savy ka një popullsi prej 595 banorë dhe sipërfaqe 7.49 km², me një dendësi prej 79 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Savy (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale