Seboncourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Seboncourt
Komunë
noform
Pamje nga Seboncourt
Stema_figura
Vendndodhja
Seboncourt is located in Franca
Seboncourt
Seboncourt
49°57′15″V 3°28′46″L / 49.954166666667°V 3.4794444444444°L / 49.954166666667; 3.4794444444444Koordinatat: 49°57′15″V 3°28′46″L / 49.954166666667°V 3.4794444444444°L / 49.954166666667; 3.4794444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.8 km2
Popullsia 1105 banorë
Dendësia 94 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02110
INSEE 02703


Seboncourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Seboncourt ka një popullsi prej 1105 banorë dhe sipërfaqe 11.8 km², me një dendësi prej 94 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Seboncourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale