Seiichi Sakiya

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Seiichi Sakiya
Të dhënat personale
Emri i plotëSeiichi Sakiya
Data e lindjes (1950-12-01) 1 Dhjetor, 1950 (70 vjeç)
Vendi i lindjesHiroshima, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1969–1981Nippon Steel
Ekipi kombëtar
1971–1972Japonia3(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Seiichi Sakiya (lindur më 1 Dhjetor 1950) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 3 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1971 2 0
1972 1 0
Gjithsej 3 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]