Seleksioni 039

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Seleksioni 039 ka qenë grup i muzikës së lehtë shqiptare i zhanrit rok dhe pop i formuar në Pejë në vitin 1982.

Njihen për bashkëpunimet me solisten Deniza Begolli.

Kanë marrur pjesë në festivalet “Okarinat e Arta”, “Akordet e Kosovës” dhe ”Boom Festival”.

Anëtarët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nga viti 1982:

Nga viti 1985:

Albumet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Seleksioni 039 (RTP, 1988)
  • Baraz dashuri
  • Harro princin!
  • Ndeja
  • Nuk i dua retë
  • Satana ime
  • Semafori defekt
  • Ti je dritë e unë jam yll
  • Tre të humbur në magji

Këngët tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • E shtune mbrëma
 • Treni i fundit
 • Më jep rast
 • A B C
 • Kujtimi për ty
 • Hapi sytë, e mos i mbyll
 • Extaza
 • Stili rinor
 • Kur ajo shikon
 • Jeta (me Deniza Begollin)
 • Pranvera (me Deniza Begollin)

Orkestrimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Për ty (Deniza Begolli)
 • Dëshirat (Deniza Begolli)


Eighth notes and rest.svg Ky artikull në lidhje me muzikën është i cunguar. Ju mund të ndihmoni duke e përmirësuar këtë artikull.