Selens

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Selens
Qytet
Vendndodhja
Selens is located in Franca
Selens
Selens
49°30′06″V 3°12′35″L / 49.501666666667°V 3.2097222222222°L / 49.501666666667; 3.2097222222222Koordinatat: 49°30′06″V 3°12′35″L / 49.501666666667°V 3.2097222222222°L / 49.501666666667; 3.2097222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.65 km2
Dendësia 32 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 02704


Selens është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Selens ka një popullsi prej 242 banorë dhe sipërfaqe 7.65 km², me një dendësi prej 32 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Selens – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale