Septvaux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Septvaux
Komunë
noform
Pamje nga Septvaux
Vendndodhja
Septvaux is located in Earth
Septvaux
Septvaux (Earth)
49°34′13″V 3°22′43″L / 49.570277777778°V 3.3786111111111°L / 49.570277777778; 3.3786111111111Koordinatat: 49°34′13″V 3°22′43″L / 49.570277777778°V 3.3786111111111°L / 49.570277777778; 3.3786111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.56 km2
Popullsia 163 banorë
Dendësia 19 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02410
INSEE 02707


Septvaux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Septvaux ka një popullsi prej 163 banorë dhe sipërfaqe 8.56 km², me një dendësi prej 19 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Septvaux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale