Sequehart

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sequehart
Komunë
noform
Pamje nga Sequehart
Vendndodhja
Sequehart is located in Franca
Sequehart
Sequehart
49°55′46″V 3°19′58″L / 49.929444444444°V 3.3327777777778°L / 49.929444444444; 3.3327777777778Koordinatat: 49°55′46″V 3°19′58″L / 49.929444444444°V 3.3327777777778°L / 49.929444444444; 3.3327777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.38 km2
Popullsia 216 banorë
Dendësia 34 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02420
INSEE 02708


Sequehart është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Sequehart ka një popullsi prej 216 banorë dhe sipërfaqe 6.38 km², me një dendësi prej 34 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Sequehart – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale