Serain

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Serain
Komunë
noform
Pamje nga Serain
Stema_figura
Vendndodhja
Serain is located in Franca
Serain
Serain
50°01′40″V 3°21′57″L / 50.027777777778°V 3.3658333333333°L / 50.027777777778; 3.3658333333333Koordinatat: 50°01′40″V 3°21′57″L / 50.027777777778°V 3.3658333333333°L / 50.027777777778; 3.3658333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.65 km2
Popullsia 408 banorë
Dendësia 61 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02110
INSEE 02709


Serain është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Serain ka një popullsi prej 408 banorë dhe sipërfaqe 6.65 km², me një dendësi prej 61 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Serain – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale