Seraucourt-le-Grand

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Seraucourt-le-Grand
Komunë
noform
Pamje nga Seraucourt-le-Grand
Stema_figura
Vendndodhja
Seraucourt-le-Grand is located in Franca
Seraucourt-le-Grand
Seraucourt-le-Grand
49°46′48″V 3°12′46″L / 49.78°V 3.2127777777778°L / 49.78; 3.2127777777778Koordinatat: 49°46′48″V 3°12′46″L / 49.78°V 3.2127777777778°L / 49.78; 3.2127777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.56 km2
Popullsia 782 banorë
Dendësia 74 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02790
INSEE 02710


Seraucourt-le-Grand është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Seraucourt-le-Grand ka një popullsi prej 782 banorë dhe sipërfaqe 10.56 km², me një dendësi prej 74 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Seraucourt-le-Grand – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale