Serches

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Serches
Komunë
noform
Pamje nga Serches
Vendndodhja
Serches is located in Franca
Serches
Serches
49°20′22″V 3°26′53″L / 49.339444444444°V 3.4480555555556°L / 49.339444444444; 3.4480555555556Koordinatat: 49°20′22″V 3°26′53″L / 49.339444444444°V 3.4480555555556°L / 49.339444444444; 3.4480555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.1 km2
Popullsia 316 banorë
Dendësia 35 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02220
INSEE 02711


Serches është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Serches ka një popullsi prej 316 banorë dhe sipërfaqe 9.1 km², me një dendësi prej 35 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Serches – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale