Sergio Vázquez

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sergio Vázquez
Të dhënat personale
Emri i plotëSergio Vázquez
Data e lindjes (1965-11-23) 23 Nëntor, 1965 (55 vjeç)
Vendi i lindjesBuenos Aires, Argjentina
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1985–1991Ferro Carril Oeste
1992Racing Club Avellaneda9(0)
1992Rosario Central17(2)
1993–1995Universidad Católica
1996Banfield6(0)
1997Avispa Fukuoka20(0)
Ekipi kombëtar
1991–1994Argjentina30(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Sergio Vázquez (lindur më 23 Nëntor 1965) është një ish-futbollist argjentinas.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin argjentinas ka luajtur 30 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja argjentinase
Vite Ndeshje Gola
1991 11 0
1992 7 0
1993 7 0
1994 5 0
Gjithsej 30 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]