Sergy, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Ky artikull merret me Sergy, Aisne, për trajta dhe kuptime tjera të fjalës Sergy shiko Sergy, Ain.


Sergy
Komunë
noform
Pamje nga Sergy
Vendndodhja
Sergy is located in Franca
Sergy
Sergy
49°10′57″V 3°34′12″L / 49.1825°V 3.57°L / 49.1825; 3.57Koordinatat: 49°10′57″V 3°34′12″L / 49.1825°V 3.57°L / 49.1825; 3.57
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Qarku Arrondissement Château-Thierry
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.32 km2
Popullsia 160 banorë
Dendësia 12 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02130
INSEE 02712


Sergy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Sergy ka një popullsi prej 160 banorë dhe sipërfaqe 13.32 km², me një dendësi prej 12 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Sergy (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale