Serhat Koç

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Serhat Koç
Të dhënat vetjake
Emri i plotëSerhat Koç
Datëlindja (1990-07-18) 18 Korrik 1990 (31 vjeç)
VendlindjaEindhoven, Holandë
Gjatësia1,66 m (5 ft 5+12 in)
PozicioniSulmues
Të dhënat e klubit
Skuadra aktuale
SV TEC
Senior career*
VitetSkuadraParaqitjet(Golat)
2007–2009FC Eindhoven47(19)
2009–2011FC Groningen12(0)
2010SC Cambuur (huazim)15(2)
2011FC Eindhoven (huazim)17(2)
2011–2013FC Eindhoven62(22)
2013–2014Helmond Sport37(12)
2014Şanlıurfaspor0(0)
2014–2017DOVO?(?)
2015Cappellen FC (huazim)11(2)
2017–SV TEC2(0)
* Senior club appearances and goals counted for the domestic league only and correct as of 4 shtator 2017

Serhat Koç (lindur më 18 korrik 1990) është një futbollist profesionist holandez i cili luan si sulmues për klubin holandez SV TEC.

Karriera me klube[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Koç filloi karrierën e tij si profesionist me klubin e qytetit të tij të lindjes, FC Eindhoven, me të cilën zhvilloi paraqitjen e parë më 11 janar 2008 kundër FC Volendam.[1]

Më 10 dhjetor 2008, ai pranoi të transferohej tek FC Groningen. Ai u bashkua me klubin e tij të tij në korrik 2009.[2] Nga gushti i 2010 e deri në janar 2011, ai luajti në huazim tek klubi i divizionit të parë SC Cambuur. Më 24 qershor 2011, ai u rikthye tek FC Eindhoven, por këtë herë si tranferim i përherëshëm.

Koç ishte protagonist që në ndeshjen e parë, duke shënuar gol dhe dhuruar një asist në fitoren 3–0 ndaj FC Emmen.[3] Ai u largua pas dy sezonesh dhe firmosi për Helmond Sport në verën e vitit 2013.[4]

Në korrik 2014, ai u largua nga Holanda dhe firmosi me klubin turk Sanliurfaspor. Aventura e tij atje ishte e shkurtër pasi klubi nuk kishte përmbushur detyrimet financiare ndaj tij dhe Helmond Sport, duke bërë që në shtator 2014 ai të rikthehej përsëri në Holand.[5] Në Holandë, ai firmosi për ekipin DOVO që luante në Hoofdklasse.

Statistikat e karrierës[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Klube[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Redaktuar më 26 maj 2018[6][7]
Ndeshjet dhe golat sipas klubit, sezonit dhe kompedicionit
Klubi Sezoni Liga Kupa Tjetër Gjithsej
Divizioni Ndsh Gola Ndsh Gola Ndsh Gola Ndsh Gola
FC Eindhoven 2007–08 Eerste Divisie 11 1 0 0 0 0 11 1
2008–09 36 17 ? 3 0 0 36 20
Gjithsej 47 18 ? 3 0 0 47 21
Groningen 2009–10 Eredivisie 12 0 1 0 0 0 13 0
Cambuur (huazim) 2010–11 Eerste Divisie 15 2 2 0 0 0 17 2
FC Eindhoven (huazim) 2010–11 Eerste Divisie 17 2 0 0 0 0 17 2
FC Eindhoven 2011–12 Eerste Divisie 32 11 3 1 2 0 37 12
2012–13 30 11 2 2 0 0 32 13
Gjithsej 62 22 5 3 2 0 69 25
Helmond Sport 2013–14 Eerste Divisie 37 12 1 0 0 0 38 12
Şanlıurfaspor 2014–15 Liga e Parë TFF 0 0 0 0 0 0 0 0
DOVO 2014–15 Hoofdklasse 0 0 0 0 1 3 1 3
Cappellen 2015–16 Divizioni i Tretë Belg 11 2 0 0 0 3 11 2
TEC 2017–18 Tweede Divisie 32 14 0 0 0 0 32 14
Gjithsej karriera 233 72 9 6 3 3 245 81

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Serhat Koç". Voetbal International. Marrë më 21 dhjetor 2018. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "FC Eindhoven en FC Groningen bereiken principe-akkoord over Koç" [FC Eindhoven dhe FC Groningen arrijnë marrëveshje paraprake për Koç]. FC Eindhoven. 10 dhjetor 2008. Marrë më 21 dhjetor 2018. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ "Eindhoven vs. Emmen 3 – 0". Soccerway. 5 gusht 2011. Marrë më 21 dhjetor 2018. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  4. ^ "Serhat Koç nieuwe spits Helmond Sport" [Serhat Koç sulmuesi i ri i Helmond Sport]. Omroep Braband. 24 maj 2013. Arkivuar nga origjinali më 29 tetor 2019. Marrë më 21 dhjetor 2018. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  5. ^ "Gedesillusioneerde Köç alweer terug in Nederland" [I zhgënjyeri Koç është rikthyer në Holandë]. Elfvoetbal. 25 shtator 2014. Marrë më 21 dhjetor 2018. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  6. ^ "Serhat Koç". Soccerway. Marrë më 21 dhjetor 2018. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  7. ^ "Serhat Koç". Football Database. Marrë më 21 dhjetor 2018. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Profili ndërkombëtarë tek Voetbal