Seriali

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Seri televizive)
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Ky artikull merret me shpjegimin e termit "seriali televiziv", për serialet e filmave shiko seriale filmi, apo për kuptime të tjerë shiko Seria (kthjellim).

Seria, Seria televizive, Seriali, apo Seriali televiziv është një pjesë fillimi, një vazhdimësi e apo një mbarim i një tërësie të caktuar të veprave filmike, të cilat zakonisht transmetohen në të njëjtën kohë dhe në të njëjtën ditëtelevizion.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]