Seringes-et-Nesles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Seringes-et-Nesles
Komunë
noform
Pamje nga Seringes-et-Nesles
Vendndodhja
Seringes-et-Nesles is located in Franca
Seringes-et-Nesles
Seringes-et-Nesles
49°12′19″V 3°32′27″L / 49.205277777778°V 3.5408333333333°L / 49.205277777778; 3.5408333333333Koordinatat: 49°12′19″V 3°32′27″L / 49.205277777778°V 3.5408333333333°L / 49.205277777778; 3.5408333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.49 km2
Popullsia 285 banorë
Dendësia 21 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02130
INSEE 02713


Seringes-et-Nesles është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Seringes-et-Nesles ka një popullsi prej 285 banorë dhe sipërfaqe 13.49 km², me një dendësi prej 21 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Seringes-et-Nesles – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale