Sermoise

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sermoise
Komunë
noform
Pamje nga Sermoise
Vendndodhja
Sermoise is located in Franca
Sermoise
Sermoise
49°22′23″V 3°27′01″L / 49.373055555556°V 3.4502777777778°L / 49.373055555556; 3.4502777777778Koordinatat: 49°22′23″V 3°27′01″L / 49.373055555556°V 3.4502777777778°L / 49.373055555556; 3.4502777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.51 km2
Popullsia 339 banorë
Dendësia 62 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02220
INSEE 02714


Sermoise është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Sermoise ka një popullsi prej 339 banorë dhe sipërfaqe 5.51 km², me një dendësi prej 62 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Sermoise (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale