Serval

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Serval
Komunë
noform
Pamje nga Serval
Vendndodhja
Serval is located in Franca
Serval
Serval
49°21′11″V 3°41′08″L / 49.353055555556°V 3.6855555555556°L / 49.353055555556; 3.6855555555556Koordinatat: 49°21′11″V 3°41′08″L / 49.353055555556°V 3.6855555555556°L / 49.353055555556; 3.6855555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.14 km2
Popullsia 49 banorë
Dendësia 23 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02160
INSEE 02715


Serval është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Serval ka një popullsi prej 49 banorë dhe sipërfaqe 2.14 km², me një dendësi prej 23 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Serval (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale