Shën Marcani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shën Marcan
Italisht : San Marzano di San Giuseppe
Komunë
Vendndodhja
Shën Marcan is located in Itali
Shën Marcan
Shën Marcan

Koordinatat: 40°27′0″V 17°30′0″L / 40.45000°V 17.50000°L / 40.45000; 17.50000

Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Pulia
Provinca Taranto
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19,19 km2
Popullsia 9,294 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Kodi Postal 74020
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Koordinatat 40° 27′ 0″ Veri

17° 30′ 0″ Lindje


Shën Marcan ose Shën Marcan e Shën Xhësepëtit, (Italisht: San Marzano di San Giuseppe) është një fshat në PuljaItali i cili është i banuar me arbëreshë.