Shaban Tërstena

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shaban Tërstena
Të dhënat personale
Emri i plotëShaban Tërstena
Data e lindjes (1965-01-01) 1 Janar 1965 (55 vjeç)
Vendi i lindjesShkup,Maqedoni

Shaban Tërstena ka lindur me 1 janar 1965 në Shkup, është një mundës shqiptar[nevojitet citimi], i cili e fitoi medaljen e artë në Lojërat Olimpike në Los Angeles në vitin 1984 dhe një medalje të argjendtë në lojërat olimpike në Seul në vitin 1988.

Tërstena gjithashtu është kampion i europes për vitin 1984, ndërsa fitoi medalje të argjendtë në vitet 1983, 1985, 1986 dhe medalje të bronztë në vitet 1982 dhe 1988.

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]