Shiho Kohata

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shiho Kohata
Të dhënat personale
Emri i plotëShiho Kohata
Data e lindjes (1989-11-12) 12 Nëntor, 1989 (31 vjeç)
Vendi i lindjesHiroshima, Japonia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2012–Urawa Reds124(9)
Ekipi kombëtar
2014–2015Japonia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Shiho Kohata (高畑 志帆 Kohata Shiho?, lindur më 12 Nëntor 1989) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2014 2 0
Gjithsej 2 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2014 Japan Football Association(japonisht)