Shiho Ogawa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shiho Ogawa
Të dhënat personale
Emri i plotëShiho Ogawa
Data e lindjes (1988-12-26) 26 Dhjetor, 1988 (31 vjeç)
Vendi i lindjesIbaraki, Japonia
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2007–2009JEF United Chiba7(2)
2010–2011INAC Kobe Leonessa12(1)
2012–2013JEF United Chiba24(4)
2014–Iga FC Kunoichi72(8)
Ekipi kombëtar
2013Japonia3(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Shiho Ogawa (小川 志保 Ogawa Shiho?, lindur më 26 Dhjetor 1988) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 3 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2013 3 0
Gjithsej 3 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2013 Japan Football Association(japonisht)