Shiho Tomari

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shiho Tomari
Të dhënat personale
Emri i plotëShiho Tomari
Data e lindjes (1990-03-26) 26 Mars, 1990 (30 vjeç)
Vendi i lindjesAichi, Japonia
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2012–2014Urawa Reds3(0)
2015–2017AC Nagano Parceiro61(19)
2018–Wacker Innsbruck
Ekipi kombëtar
2017Japonia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Shiho Tomari (泊 志穂 Tomari Shiho?, lindur më 26 Mars 1990) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2017 2 0
Gjithsej 2 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2017 Arkivuar 23 mars 2019 tek Wayback Machine Japan Football Association(japonisht)