Shinobu Ono

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shinobu Ono
Shinobu Ohno in 2011.JPG
Të dhënat personale
Emri i plotëShinobu Ono
Data e lindjes (1984-01-23) 23 Janar, 1984 (36 vjeç)
Vendi i lindjesKanagawa, Japonia
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1999–2010Nippon TV Beleza192(136)
2011–2012INAC Kobe Leonessa34(25)
2013Olympique Lyonnais5(0)
2013AS Elfen Sayama FC8(2)
2014Arsenal10(0)
2015–2017INAC Kobe Leonessa55(15)
2018–Nojima Stella Kanagawa Sagamihara16(2)
Ekipi kombëtar
2003–2016Japonia139(40)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Shinobu Ono (大野 忍 Ōno Shinobu?, lindur më 23 Janar 1984) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 139 ndeshje dhe ka shënuar 40 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1][2]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2003 5 2
2004 1 3
2005 7 1
2006 16 4
2007 17 8
2008 19 7
2009 3 2
2010 12 6
2011 17 3
2012 15 2
2013 7 1
2014 6 0
2015 12 0
2016 2 1
Gjithsej 139 40

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Japan Football Association(japonisht)
  2. ^ 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 Arkivuar 11 gusht 2018 tek Wayback Machine, 2016 Japan Football Association(japonisht)