Shinzo Koroki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Shinzo Koroki
Shinzo Koroki.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotë Shinzo Koroki
Data e lindjes (1986-07-31) 31 Korrik, 1986 (31 vjeç)
Vendi i lindjes Miyazaki, Japoni
Pozita ne fushë Sulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktual Urawa Reds
Numri 30
Kariera profesioniste*
Vitet Klubi Ndesh. (Gls)
2005–2012 Kashima Antlers
2013– Urawa Reds
Ekipi kombëtar
2008–2015 Japonia 16 (0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Shinzo Koroki (lindur më 31 Korrik 1986) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[redakto | redakto tekstin burimor]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 16 ndeshje.

Statistikat[redakto | redakto tekstin burimor]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2008 2 0
2009 8 0
2010 1 0
2011 1 0
2012 0 0
2013 0 0
2014 0 0
2015 4 0
Gjithsej 16 0

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]