Jump to content

Shiro Teshima

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shiro Teshima
Të dhënat vetjake
Emri i plotëShiro Teshima
Datëlindja(1907-02-26)shkurt 26, 1907
VendlindjaHiroshima, Japoni
Data e vdekjesGabim: Nevojitet datë e vlefshme vdekjeje (data e parë): data, muaji, viti
PozicioniSulmues
Karriera ndërkombëtare
YearsTeamApps(Gls)
1930Japonia2(2)

Shiro Teshima (26 Shkurt 19076 Nëntor 1982) ishte një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1930 2 2
Gjithsej 2 2

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]