Shishmaref, Alaska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shishmaref, Alaska
Anglisht : Shishmaref
qytet
Vendndodhja
Shishmaref, Alaska is located in SHBA Alaska
Shishmaref, Alaska
Shishmaref, Alaska

Koordinatat: 66°15′20″V 166°4′20″P / 66.25556°V 166.07222°P / 66.25556; -166.07222

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Alaska
Qarku Nome
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.8 km2
 •  tokësore 7.2 km2
 •  ujore 11.6 km2
Lartësia 5 m (m.n.d.)
Popullsia 563 banorë (2010)
Të dhëna të tjera
Themelimi July 13, 1969[1]
Zona Kohore Alaska (AKST)-9
Verore AKDT-8
Kodi Postal 99772
Prefiksi 907
Koordinatat 66° 15′ 20″ Veri

166° 4′ 20″ Perëndim

Shishmaref, Alaska (Shishmaref) është një qytet në qarkun Nomeshtetit federal Alaska, SHBA. Në Shishmaref, Alaska jetojnë 563 banorë (2010). Qyteti ka një sipërfaqe prej 18.8 km2 (7.3 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 5 m (16 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 1996 Alaska Municipal Officials Directory. Juneau: Alaska Municipal League/Alaska Department of Community and Regional Affairs. janar 1996. f. 142. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Shishmaref, Alaska – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale