Shpresa (film)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Shpresa (film)
Arkivi i filmit
[[Figura:|280px]]
Titulli shqip Shpresa (film)
Origjinali Shpresa (film)
Gjuha origjinale Shqip
Ekipi realizues
Prodhuesi i filmit:
Aktorë kryesorë

Filmi "Shpresa" është prodhuar nga Kinostudio "Shqipëria Sot" në vitin 1989. Regjia: Eduart Makri, Skenari: Dhimitër Xhuvani, Muzika: Zef Çoba.

Përmbajtja e filmit[redakto | redakto tekstin burimor]

Shpresa ka një histori dashurie të pafat. I dashuri e ka lënë dhe ajo pati një abort. Ajo është shumë e dëshpëruar. I mënjanon njerëzit dhe ka humbur besimin tek e ardhmja e saj. Por më pas njihet dhe bie në dashuri me inxhinierin e ri Piron. Dashuria e re zgjon tek Shpresa interesin për jetën por në të njëjtën kohë ka probleme me familjen e Piros.

AKTORET[redakto | redakto tekstin burimor]

Matilda Makoçi

Eduart Makri

Drita Pelingu

Qenan Toro

Myzafer Ziflaj