Shu Kamo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shu Kamo
Të dhënat personale
Emri i plotëShu Kamo
Data e lindjes (1939-10-29) 29 Tetor, 1939 (81 vjeç)
Vendi i lindjesHyogo, Japonia
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1965–1967Yanmar Diesel14(1)
Ekipet e menaxhuara
1974–1984Nissan Motors
1985–1989Nissan Motors
1991–1994Yokohama Flügels
1994–1997Japonia
1999–2000Kyoto Purple Sanga
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Shu Kamo (加茂 周 Kamo Shu?, lindur më 29 Tetor 1939) është një ish-futbollist japonez.

Ai ishte trajneri i reprezentacionin japonez nga viti 1994 e deri në 1997.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]