Sigfried Held

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sigfried Held
Të dhënat personale
Emri i plotëSigfried Held
Data e lindjes (1942-08-07) 7 Gusht, 1942 (78 vjeç)
Vendi i lindjesFreudenthal, Gjermania
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1963–1965Kickers Offenbach23(8)
1965–1971Borussia Dortmund183(41)
1971–1977Kickers Offenbach204(35)
1977–1979Borussia Dortmund47(3)
1979Preußen Münster11(1)
1979–1981Bayer Uerdingen59(3)
Ekipi kombëtar
1966–1973Gjermania41(5)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Sigfried Held (lindur më 7 Gusht 1942) është një ish-futbollist gjerman.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin gjerman ka luajtur 41 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja gjermane
Vite Ndeshje Gola
1966 11 1
1967 3 0
1968 7 2
1969 5 1
1970 5 0
1971 4 1
1972 3 0
1973 3 0
Gjithsej 41 5

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]