Silly-la-Poterie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Silly-la-Poterie
Qytet
Vendndodhja
Silly-la-Poterie is located in Franca
Silly-la-Poterie
Silly-la-Poterie
49°11′50″V 3°08′50″L / 49.197222222222°V 3.1472222222222°L / 49.197222222222; 3.1472222222222Koordinatat: 49°11′50″V 3°08′50″L / 49.197222222222°V 3.1472222222222°L / 49.197222222222; 3.1472222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.31 km2
Dendësia 55 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 02718


Silly-la-Poterie është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Silly-la-Poterie ka një popullsi prej 127 banorë dhe sipërfaqe 2.31 km², me një dendësi prej 55 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Silly-la-Poterie – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale